АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Познатото розево фиќо во Вевчани украсено со есенски плодови а има и „шофер“

Добро познатото розево фиќо во Вевчани кое стана туристичка атракција украсено со есенски плодови .Фиќото сега има има и шофер.  Го” вози” голем мецо, а покрај него има маса и столици и велосипед…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

извор: Охрид 1