АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Утре краткотраен прекин на сообраќајот на улица „Ариф Мустафа“

ЈП НИСКОГРАДБА ОХРИД –Охрид изведува градежни активности изградба на фекална канализација на крак на ул. Ариф Мустафа. Ги известуваме граѓаните кои што живеат и гравитираат на тој потег дека утре Петок 21.10.2022 година во период од 09 до 13.00 часот накратко ќе биде затворен за сообраќај, информираат до ЈП Нискоградба Охрид.