четврток, февруари 29, 2024
АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Се асфалтира делницата од Мислешево до Струга

Како што беше претходно најавено во тек се реконструктивните зафати на магистралниот пат кој води до граничниот премин „Ќафасан“ со Р.Албанија.

Деновиве се работи на асфалтирање на делницата Мислешево – Струга.

Предвидено е во период од 15 месеци за завршат реконструктивните зафати на овој магистрален пат.