АктуелноИздвојувамеНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) На плажа и во октомври

Охрид на почетокот на октомври. Поради убавото и сончево време олем број охриѓани, но и гости го користат за сунчање и капење на плажа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

Инаку според најавата преку денот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во источните делови и вдолж Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната од 19 до 26 степени.

Во понеделник ќе има локални врнежи од дожд, а потоа следува период на стабилно време со умерен, повремено засилен ветер од северен и северозападен правец.

извор: Охрид 1

Повеќе фотографии на Охрид 1 INSTAGRAM