ГРК Охрид подготвен за нова битка и први гостински бодови – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ГРК Охрид подготвен за нова битка и први гостински бодови

ГРК Охрид во сабота, 24 септември, гостува на МРК Куманово, во рамки на 4 коло од Супер лигата.
Екипата напорно работи во пресрет на мечот и најавува голема борба за први гостински бодови во новата сезона.
Атмосферата во тимот е на потребното ниво, а играчите се подготвени за новиот првенствен предизвик.
Натпреварот МРК Куманово – ГРК Охрид се игра од 19 часот.
#НАПРЕД ОХРИД!