Тепачка пред угостителски објект во Охрид – Ohrid1
четврток, февруари 22, 2024
АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Тепачка пред угостителски објект во Охрид

На 15.09.2022 година во 23.30 часот во СВР Охрид пријавено е нарушување на јавен ред и мир во угостителски објект со физички напад извршен од  од лице од  Охрид врз  лице на (37) од охридското село Лескоец.
По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.
СВР