АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Аргентинецот Матијас Дијас Хернандес е победник на 35. Охридски пливачки маратон

Аргентинецот Матијас Дијас Хернандес е победник на 35. Охридски пливачки маратон кој денес се пливаше на патеката „Климе Савин“.
Честа да ја додели наградата за најдобриот му ја препуштив на охридскиот пливачки херој, Марко Пејчиновски.
Втор на целта пристигна Франческо Гетини од Италија, а трет беше македонецот Евгени Поп Ацев, а по него пристинга и другиот учесник од Македонија, Александар Илиевски.
Честитки до сите маратонци!

-напиша во својата ФБ објава градоначалникот Пецаков.