АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки по повод празникот 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија

Македонија на 8 септември 1991 г. стана независна и самостојна со гласот на референдум, но времето ни покажа дека борбата за вековните идеали на македонскиот народ не заврши таму.

Сега Македонија е исправена пред предизвик достоинствена да стане и да ја зачуваме повторно со гласот на референдум.

Сплотени и единствени да продолжиме да се бориме за правото на самоопределување, човечко достоинство и просперитет.

Среќен роденден Татковино!

Нека ни е честит 8 Септември, 31 година самостојна и независна Македонија!


Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид