АктуелноОхрид

Приведен крадец од Охрид

На 06.09.2022 во 03.05 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода 34 годишен жител од Охрид. Тој се сомничи дека претходно со употреба на физичка сила и подесен алат влегол во куќа во Охрид и одзел пари, накит и други вредни предмети. Дел од одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид
фото: Архива