АктуелноОхрид

Во сообраќајна несреќа на ул. Јане Сандански која ја предизвикал српски државјанин, тешко повредена жена

На 19.08.2022 во 22.55 часот било пријавено дека во Охрид на ул.“Јане Сандански“ патничко моторно возило “цитроен“ со српски национални ознаки управувано од И.Н.(48) од Србија удрило во пешакот М.Н.(54) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Н. констатирани во болницата “Св. Еразмо“ во Охрид. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.

 

извор: СВР Охрид