АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Сеуште активен пожарот помеѓу Сирула и Вапила

Рано изутринава сеуште гори на потегот помеѓу селата Сирула и Вапила.

Екипи од територјалната против пожарна едници Охрид се на терен и се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар кој избувна по удар на гром .

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)