АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Сообраќајка кај Градиште, сообраќајот во застој

Сообраќајот на патниот правец од Охрид до Свети Наум е во прекин заради сообраќајна незгода која се случила кај „Авто Камп Градиште“.

Во сообраќајката учествувале две возила, полицијата врши увид, а според првите неофицијални информации нема настеадани.