АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Полицаец нападнат пред охридско диско

Еден полицаец бил физички нападнат од цивил пред дискотека на периферијата на Охрид.

Полицијата интервенирала и го привела напаѓачот кој се товари за напад врз службено лице.

Охрид го доживува шпицот на сезоната, градот е исполнет со туристи, најголем број млади лица, во него се одржуваат десетици концерти и забави, па како и секоја година така и оваа, кулминира и бројот на инциденти.

 

Дечко и девојка нападнати од трето лице пред дискотека во Охрид