Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

Охриѓанка уапсена на Охрид Колинг заради поседување бела дрога

Едно женско лице од Охрид привела полицијата ноќеска во комплексот „Касарна“ во Охрид на фестивалот „Охрид Колинг“.

Кај девојката била пронајдена одредена количина на бела прашкаста материја ( најверојатно кокаин ).

Таа е однесена во полициската станица во Охрид на понатмошно процесуирање на случајот.

Охрид1