АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Втор во ,,Ѕвездите на Гранд,, освои 40 илјади помалку гласови од победникот

Македонскиот пејач Александар Јосифовски заврши втор во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тој во суперфиналето се натпреваруваше против Нермин Хаџиќ и освои 40 илјади гласови помалку од него. Двајцата пејачи беа единствените што испеаја по три песни, но публиката на крајот повеќе гласови му даде на Нермин, чиј ментор беше Вики Миљковиќ.

Јосифовски и лани беше меѓу финалистите на регионалното шоу. Откако влезе во финалето, неговиот ментор Ѓорѓе Давид се расплака и кажа дека Александар лани бил алкохоличар, кој не знаел кај тера со животот, но Давид го убедил дека мора да зема блокатори, да престане да пие и да се врати на прав пат, а Александар прифатил и се придржувал до нивниот договор.

 

info.mk