АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Струшката чаршија повторно разубавена со чадори

Доцна синоќа вработените од ЈП Комунално Струга го украсија новото шеталиште со украсни чадори во боја.
Директорот на ЈП Комунално Струга Иќмет Ислами изјави дека идејата на овој проект е со цел граѓаните кој го користат шеталиштето пријатно да се чуствуваат како во естетска смисла така и во заштита од сонце, информираат од ЈП Комунално Струга.