Стружанец предизвикал пожар палејќи трева – Ohrid1
четврток, февруари 22, 2024
АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Стружанец предизвикал пожар палејќи трева

53-годишен жител на струшкото село Калишта палел сува трева, предизвикал пожар, па сега треба да ги сноси последиците за својот гест.
Имено, ОВР Струга поднесе кривична пријава против лицето (53) од струшкото село Калишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Тој, на 10.05.2022 на државно земјиште покрај брегот на Охридското Езеро запалил сува трева и предизвикал пожар.

 

СВР

фото-архива