АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Печурка со тежина од 1,600кг пронајдена во Издеглавје

Наши читатели испратија фотографија со печурка која навистина изгледа огромно. Станува збор за печрка која е најдена во атарот на селото Издеглавје, Дебарца а е со тежина од 1 600кг.