АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Владан Кастратович е нов играч на ГРК Охрид

Црногорскиот ракометар на позиција среден бек потпиша со нашиот тим на 2 (две) години.
👉Кастратович доаѓа по одличната сезона во РК Струга, а пред тоа беше дел и од тимот на Комови од Црнс Гора со кој тим го има најголемиот успех освојувајќи го националниот куп во 2019та година.
👉“Драго ми е што наредната сезона ќе бидам дел од овој клуб, кој клуб е спремен со многу работа да направи големи успеси. Се надевам дека целта ќе ја оствариме со излез во Европа. Ви благодарам на довербата и верувам дека заедно со сите играчи и управата ќе славиме многу победи” – изјави Кастратович.