АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Силно невреме во Струга и околината

Попладнево силно невреме ја зафати Струга и околните населени места. Наврна голема количина на дожд а имаше и силни електрични празнења при што во некои делови доведе до пад на електричната енергија.