АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Советникот Демироски на европратеникот Кјучук му подари книга за Египќаните

Денес на „Преспа форумот“ во Охрид остварив средба со европратеникот Kjучук од политичката група „Обнова на Европа“ и известител на Европскиот парламент за Северна Македонија ,со посебно задоволство на Неговата екселенција му подарив книга за Египканите („Балкански Етнички Феникс од Проф. Др Рубун Земон. )
Оваа книга ја подарив на амбасадорот со цел да може да се запознае подобро со фактите за постоењето на Египќаните на Балканот и во Македонија, со цел да добие попрецизна претстава за фактите околу нашето постоење и да се афирмира нашето постоење при евентуално отворање на Уставот на државата и додавање на другите помали заедници во неговата преамбула, напиша на својот ФБ профил советникот Арбен Демироски.