АктуелноОхрид

(ФОТО) Јавните претпријатија го расчистуваат Охрид од невремето

Поројни дождови повторно го погодија подрачјето на територијата на Општина Охрид
Екипи на Јавните претпријатија се веќе на терен и ги санираат последиците од невремето, напиша на својот ФБ профил градоначалникот Кирил Пецаков.

извор: ФБ Кирил Пецаков

фото: ФБ Кирил Пецаков