АктуелноОхрид

Нови 5 случаи во Охрид од КОВИД 19

Во последните 24 часа направени се 983 тестови, а регистрирани се 66 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 50, Битола и Охрид – по 5, Македонски Брод – 2, Прилеп , Кавадарци, Штип и Струмица – по 1.

Од вкупниот број на позитивни (66), регистрирани се 13 реинфекции.

Регистрирани сe 115 оздравени пациенти од: Скопје – 87, Охрид – 8, Битола – 7, Кавадарци, Тетово , Велес и Гостивар – по 2, Штип, Куманово, Кочани, Ресен и Свети Николе – по 1.

Во текот на изминатите 24 часа не е пријавено ниту едно починато лице. Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин не се регистрирани починати лица.

МЗ