АктуелноОхрид

Полицијата приведе Охриѓанка во Скопје

На 5-ти јуни 2022 година, во 00:10 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Полициската станица Аеродром била приведена 29-годишна Охриѓанка  поради тоа што агресивно се однесувала кон полициски службеници кои извршувале службено дејство.

– По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од МВР.

извор: МВР

фото: Архива