среда, февруари 28, 2024
АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) КУД ,,Дримкол,, верни на традицијата по повод Спасовден

ХРИСТОС СЕ ВОЗНЕСЕ – ЗА МНОГУ ГОДИНИ СПАСОВДЕН! Денеска во Вевчани радост голема, едни од КУД,,Дримкол” на Св.СПАС горни, други пак на Св.СПАС долни – БЕЛА ПЛОЧА, а трети пак кај сестрата од нашиот Св. СПАС, ке Св. СПАСА ВИШЕНСКА во Вишни, информираат од КУД Дримкол Вевчани.