АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Долги редици возила на бензиските – граѓаните побрзаа да ги наполнат резервоарите

Откако Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на горивата кои стапуваат на сила од полноќ на бензиските пумпи се создадоа големи редици. Голем број граѓани навалија кон бензинските пумпи создавајќи големи гужви.

Граѓаните побрзаа да ги наполнат резервоарите поради вечерашното големо зголемување на цените на горивата.

Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт, изнесуваат: – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 104,00 (денари/литар) – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 106,50 (денари/литар) – Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 95,00 (денари/литар) – Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 93,00 (денари/литар) – Мазут М-1 НС – 54,640 (денари/килограм).

Видео: Охрид 1