АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Приведено лице кое имало прашкаста материја и се обидело да избега

Завчера во 23:10 часот во СВР Охрид приведено е лице на (23) години од Охрид.

Тој претходно, на бул.„Туристичка“ во Охрид, кога забележал полициски службеници, исфрлил кутија во која имало две пакувања со бела прашкаста материја и се обидел да избега.

Дрогата е одземена, а по целосно документирање на случајот против  лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.