АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Синоќа во Охрид прегазен малолетен пешак

Малолетен пешак од Охрид бил тешко повреден синоќа кога во Охрид на ул.„Даме Груев“ бил удрен од патничко возило „форд“, со охридски регистарски ознаки, управувано од лице на (38) години  од Охрид.

Повредениот малолетник бил префрлен во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.

СВР Охрид