АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Прекин на водоснабдувањето во стариот дел на Охрид

Поради компликации кој настанале во текот на ноќта на веќе санираниот дефект и денес од 09:00 часот ќе има неколкучасовен прекин во водоснабдувањето во горната зона од стариот дел на градот, информираат од ЈП Водовод Охрид.