АктуелноОхрид

Бакраческа: Поминаа повеќе од десет дена, а Џафери никако да се извини и да си поднесе оставка

Поминаа повеќе од десет дена, а Претседателот на Собранието Талат Џафери, не само што не се извини за неговото безобразно однесување спрема вработените во собраниската служба туку се однесува како ништо да не се случило.
Џафери најмалку што можеше да направи е да се извини за ваквото однесување и да си поднесе оставка од функцијата Претседател на Собранието, напиша на својот ФБ профил Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ од Охрид, д-р Грација Бакраческа.

извор: ФБ Грација Бакраческа

фото: ФБ Грација Бакраческа