АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Отворен Меѓународен карате турнир ,,Охрид Опен 2022,,

Меѓународен карате турнир ,,OHRID OPEN 2022” во организација на карате клубот ,,Чоле” и карате клубот ,,Кун-су-то” од Охрид во спортската сала ,,Билјанини Извори”.
Честитки до организаторите, учесниците и победниците на турнирот кој е убава промоција на Охрид како туристичко место.
Општина Охрид продолжува да е голем поддржувач на карате спортот, како и на различни спортски настани, манифестации и продолжуваме со силна финансиска поддршка за клубовите и спортот, напиша на двојот ФБ профил советникот Перчо Божиноски.