АктуелноОхрид

(Фото) Тешка сообраќајна несреќа на патот Струга-Ќафасан, повредени четири лица

Попладнево на патниот правец Струга -Ќафасан се случи тешка сообраќајна незгода во која се повредени четири лица.

VOX Struga јави дека во незгодата учествувале две возила со албански регистераски ознаки и дека се повредени четири лица.

До овој момент нема потврдени информации за причините кои довеле до сообраќајната незгода. Од СВР Охрид најавуваат повеќе детали во текот на утрешниот ден.

 

VOX Struga