АктуелноОхрид

Нaпаднато малолетно лице

На 14.05.2022 година во 21,30 часот, лице на (36)години  од Охрид, во надлежната полициска станица пријави дека нејзиниот малолетен син, на 13.05.2022 година околу 21 часот на плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, бил физички нападнат од две лица.

СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот по што ќе поднесе соодветна пријава.

 

СВР Охрид