АктуелноОхрид

(ФОТО) ЈП „Нискоградба“ работи на ул Јане Сандански, на местото каде што пропадна асфалтот

ЈП „Нискоградба“ од рано утрово работи на ул Јане Сандански, на местото каде што пропадна асфалтот.

Новиот асфалтот на оваа улица пропадна пред два дена, а граѓаните револтирани, прашуваат како се градела улица и дали изведувачите воопшто запазуваат некои стандарди при изградба?