АктуелноОхрид

(ФОТО) Мицкоски и Пецаков на традиционалната струшка литија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и градначалникот на Охрид, Кирил Пецаков присуствуваа на традиционална струшка литија со моштите на Свети Георгиј Победоносец.

– Во Струга на традиционална струшка литија, напиша Мицкоски на Фејсбук и сподели фотографии литијата.