АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Мицкоски задоволен од Пецаков: Градежна офанзива се случува во Охрид

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски  заедно со градоначалникот на општина Охрид, Кирил Пецаков во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, ќе извршат увид на градежни активности во населба Видобишта.

Во продолжение изјавата на Мицкоски и Пецаков во живо: