АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки до припадничките на понежниот пол по повод 8 Март – Меѓународниот ден на жената

Вистинската смисла и коспомолитската цел на овој ден се жените да бидат рамноправен дел во функционирањето на системот каде што ќе владеат мирот и благосостојбата.

На Охрид му требаат силни жени вклучени во секоја сфера, жени кои живеат храбро, препознаени и сакани во својата битка за посветла иднина на градот.

Силни жени за успешен Охрид, за силна Македонија!

Среќен 8 Март!


Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид