АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Ноќеска регистриран земјотрес кај Поградец со јачина 4,4 степени

Според EMSC, епицентарот се случил на околу километри југозападно од Поградец, на брегот на Охридското Езеро, на длабочина од 5 километри. Еден час подоцна е регистриран уште еден земјотрес со јачина од 3,3 степени.

Потресите се  почуствувани и во поширокиот регион на Охрид.