АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Дебар-Маврово

Од 10:15 часот се укинува забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Сообраќајот на државните патишта се одвивa по претежно влажни коловози, на повисоките места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија пат. Врнежи од снег имаме во Јужниот и Југо-Западниот дел на Републиката,Маврово и Смојмирово.

 

амсм