АктуелноОхрид

(ФОТО) Пожарот е локализиран и изгаснат, се интервенирало со 4 возила

Денес во 12:45ч.е примена дојава за пожар на куќа.Гаснењето беше во многу тешки услови поради непристапноста околу и во објектот.Успешно е локализиран и ликвидиран. Интервенирано со 4 возила и 10 пожарникари, валат од ТППЕ Охрид – Пожарна.

фото: ТППЕ Охрид пожарна