АктуелноОхрид

Кај Радожда приведени тројца Индијци, нелегално влегле во земјава

На 11.02.2022 околу 22:00 часот кај с.Радожда од полициски службеници од Полициска станица Франгово приведени се Р.С.(26), С.А.(29) и Д.Т.(36), сите од Индија, поради илегално преминување на границата и нелегален престој во државата.

Лицата се пренесени во Прифатно-транзитниот центар „Табановце“ за понатамошна постапка.