АктуелноОхрид

Свр за пожарот во автомобилот на братот на пратеникот Јован Јаулески

На 11.02.2022 во 21.45 часот во ОВР Струга e пријавено е опожарено патничко возило „Фолксваген Пасат“, со струшки регистарски ознаки, сопственост на Н.Ј.(36) од Струга. Повредени лица нема, a пожарот е изгаснат со интервенција на територијалната противпожарна единица од Струга. Увид извршија полициски екипи од ОВР Струга. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.