АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) Населбата Плитишта во Струга се поплавува од пукната водоводна цевка

Населбата Плитишта во Струга се поплавува од пукната водоводна цевка. Жителите реагираат дека никој не реагира. Тие стравуваат дека ќе им се поплават домовите.