АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) Патниот правец Охрид – Св. Наум тешко прооден, каде е „Македонија пат“? И Вевчани тешко проодно

Обилните врнежи од снег, кои од утрово ја зафатија Македонија предизвикаа отежнато движење на коловизите и тротоарите.

Еве како изгледа патниот правец Охрид – Св. Наум. Граѓаните прашуваат каде е „Македонија пат“, која треба да го чисти истиот.

И во Вевчани има многу снег.

Поради обилните врнежи од снег АМСМ информираше дека од утрово е воведена забрана за движење на товарни возила на патниот правец Струга – Ќафасан.