News1.mkАктуелноОхрид

СВР Охрид го приведе синот кој со оштар предмет нападнал членови на семејството

На 29.01.2022 година во 21.50 часот, во СВР Охрид е приведен 21 годишен Охриѓанец, кој претходно, во семејниот дом физички нападнал членови на семејството. При извршен преглед кај него е пронајден и одземен остар предмет. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.