АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Санкционирани 29 возачи за брзо возење на територијата на СВР Охрид

Денеска (25.01.2022) во периодот од 07.00 до 10.00 часот на територијата на СВР Охрид  спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 29 возачи. Од нив 13 на територија на Охрид, 12 на територија на Струга…

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.