среда, февруари 28, 2024
News1.mkВидеаНаш изборПоследни Вести

(ВИДЕО) Голем пожар во индустрискиот дел на Битола – гори „Жито Битола“

Голем пожар попладнево избувна во фабрика која се наоѓа во индустрискиот дел на Битола.

Според првични информации од терен, гори „Жито Битола“, јавува репортерот на ТВ21.

фото ТВ 21