АктуелноОхрид

Охриѓанец и неговите малолетни деца нападнати од куче домашен миленик во Рача

На 17.01.2022 година, 43 Годишен Охриѓанец пријави дека во населбата „Рача“ во Охрид, тој и неговите малолетни деца биле нападнати од куче домашен миленик. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што против сопственикот ќе следува соодветна пријава.