АктуелноОхрид

Приведен Штипјанец по агресивно однесување кон Охриѓанец

На 18.01.2022 година во 00.05 часот, на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, А.К.(23) од Штип го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и закани упатени кон 54 годишен Охриѓанец. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.