АктуелноОхрид

Во автомобил со албански таблички СВР Охрид пронајде и одзеде 265 парчиња свежа риба

Денеска, (17.01.2022) од страна на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал при Регионален центар Запад кај месноста Сатеска Струга, при извршен преглед на патничко моторно возило ,,опел зафира“ со албански регистарски ознаки, управувано од Ј.А. (52), државјанин на Република Албанија, беа пронајдени и запленети 265 парчиња свежа риба , со вкупна тежина од околу 30 килограми а сокриени во багажниот простор на возилото. Против Ј.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.